Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

VIJESTI

Starost je učinkovita – predstavljen projekt “AGE is EFFECTIVE”

Projekt se sastoji od velikog broja aktivnosti, , a jedna od njih je i osposobljavanje 20 osoba koje rade u poslovima upravljanja ljudskim resursima kako bi stekle kompetencije rada s populacijom radne snage starije životne dobi, tako da će iz naše županije 20 mladih ljudi otići u sklopu ovog projekta na osposobljavanje u Republiku Sloveniju.

Projekt se sastoji od velikog broja aktivnosti, , a jedna od njih je i osposobljavanje 20 osoba koje rade u poslovima upravljanja ljudskim resursima kako bi stekle kompetencije rada s populacijom radne snage starije životne dobi, tako da će iz naše županije 20 mladih ljudi otići u sklopu ovog projekta na osposobljavanje u Republiku Sloveniju.

Ne bacaj staru kantu dok se ne uvjeriš da nova dobro drži vodu, izreka je primjenjiva i u svakodnevnom životu, gdje su stariji, iskusniji i znanjem bogatiji  neophodni mentori mladima koji se uključuju u različite radne procese. I upravo o učinkovitoj starosti, projektu kojem je nositelj mariborska zaklada Prizma  bilo je riječi na danas održanoj tiskovnoj konferenciji u Razvojnoj agenciji sisačko-moslavačke županije SIMORA-i.

Partneri u projektu su  SIMORA, Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Sisak  i Ekonomski institut Maribor.

P1040663

Mario Čelan , direktor SIMOR-e očekuje dobre rezultate ovoga projekta

 

P1040665

Direktorica mariborske Zaklade, odnosno Fundacije  za izboljšanje zaposlitvenih možnosti  Dušanka Lužar Šajt istaknula je kako se i Slovenija susrela s problemom nezposlenosti, a posebno nezaposlenosti osoba starijih od 50 godina.No, naglasila je kako je moguće osmišljenim programima i projektima smanjiti broj nezaposlenih i omogućiti samozapošljavanje još uvijek radno aktivnih građana

P1040666

Voditeljica razvoja i projekata na Ekonomskom institutu u  Mariboru Mateja Karničnik  istaknula je nekoliko primjera dobre prakse

 

P1040667

Ovaj projekt je važan, rekao je Boris Mesarić, predsjednik Hrvatske gospodarske komore- Županijske komora Sisak, koja je jedan od partnera u projektu

Nadam se, dodao je Mesarić, kako će ovaj projekt prepoznati nekoliko stvari

Predstavljanju pprojekta nazočio je i župan Ivo Žinić

Prijekt je važan za našu županiju, jer trenutno je u evidenciji nezaposlenih osoba, njih 20 tisuća

Projekt se sastoji od velikog broja aktivnosti, , a jedna od njih je i osposobljavanje 20 osoba koje rade u poslovima upravljanja ljudskim resursima kako bi stekle kompetencije rada s populacijom radne snage starije životne dobi, tako da će iz naše županije 20 mladih ljudi otići u sklopu ovog projekta na osposobljavanje u Republiku Sloveniju.

Više vijesti

Copyright © 2024 RSMinfo.hr Sva prava pridržana.