Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

VIJESTI

“Sisačko-moslavačka županija u srcu Europe”

Obilježavanje Europskog tjedan u našoj županiji nastavlja se nizom aktivnosti, a završit će u petak izložbom dječjih radova, naših osnovnoškolaca koji će kroz likovne radove pokazati kako oni vide Europsku uniju.

Obilježavanje Europskog tjedan u našoj županiji nastavlja se nizom aktivnosti, a završit će u petak izložbom dječjih radova, naših osnovnoškolaca koji će kroz likovne radove pokazati kako oni vide Europsku uniju.

Na Trgu Ljudevita Posavskog u Sisku,neposredno uz zgradu Županije,  župan Ivo Žinić svečano je danas otvorio izložbeni prostor „Sisačko-moslavačka županija u srcu Europe“  i time označio početak obilježavanja desetog Dana Europe i Europskog tjedna 2015. godine na području naše županije.

Župan je podsjetio kako je Hrvatska nepune dvije godine članica Europske unije koja postoji već 65 godina i kako kao mlada članica tek pokušava iskoristiti blagodati koje joj pružaju mogućnosti Europskih fondova.

„Mi smo 28.članica Europske unije i pokušavamo na razne načine doprinijeti da Hrvatska zadiše punim plućima u Europskoj uniji.

Sisačko –moslavačka županija puno radi i radila je i u proteklih desetak godina, prije svega na edukaciji naših stanovnika, pogotovo mladih o tome što Europska unija nudi, koje su to njezine prednosti.Na nama je da iskoristimo sve što nam je pruženo“, rekao je župan.

Pohvalio je županijski Upravni odjel za upravljanje pristupnim fondovima i poticajnim sredstvima i Razvojnu agenciju Si-Mo-Ra koji rade na pripremi projekata ua EU fondove.

„Ovog trena imamo gotovo 114 projekata spremnih i koji se financiraju iz fondova Europske unije.To je veliki iznos – gotovo 118 milijuna eura.Veliki su to novci,velika sredstva koja ćemo iskoristiti  u narednih par godina“, kaže župan.

„Naravno da trebamo pripremiti još puno novih projekata, a ono što je naše težište su turizam, ruralni turizam i naša poljoprivreda“, istaknuo je Žinić naglasivši kako naša županija ima puno potencijala i mogućnosti – od Lonjskog polja, preko Moslavačke i Zrinske gore, Pokuplja,Pounja pa do naših poljoprivrednika koji proizvode kvalitetne poljoprivredene proizvode, ali ih teško mogu plasirati na tržište.

U tom smislu, ovih dana ćemo pokrenuti nešto novo – jednu poljoprivrednu zadrugu koju će osnovati Si-Mo-Ra i u kojoj će biti udruženi svi naši proizvođači.Kroz tu zadrugu oni će moći plasirati svoje kvalitetne proizvode – ne samo pljoprivredne nego i turističke“, rekao je župan.

Najavio je i nešto agresivniju promociju proizvoda koji nastaju na području naše županije. Podsjetio je na nedavno predstavljanje naše tekstilne industrije u Zagrebu, te za jesen najavio ( zbog loših vremenskih prilika odgođeno), predstavljanje turističke ponude naše županije također u Zagrebu.

Obilježavanje Europskog tjedan u našoj županiji nastavlja se nizom aktivnosti, a završit će u petak izložbom dječjih radova, naših osnovnoškolaca koji će kroz likovne radove pokazati kako oni vide Europsku uniju.

 P1050636P1050637

Više vijesti

Copyright © 2024 RSMinfo.hr Sva prava pridržana.