Grad Sisak i Turistička zajednica grada Siska od 30. kolovoza do 1. rujna organiziraju Kupske noći, jednu od najljepših sisačkih manifestacija.
Uz već tradicionalnu Šikljadu, utrku kupskih čamaca –šiklji, Kupsku alku i Aeroshow, posjetitelje će dočekati brojni štandovi sa domaćim proizvodima i stvarčicama iz kućne radinosti, a mladi zaljubljenici u adrenalinske sportove predstavit će se “Šetnjom preko Kupe po užetu“.
Šah će igrati dame „iz vremena renesanse“, a uz zanimljive radionice i zabavne sadržaje za najmlađe posjetitelje, oni malo stariji i odvažniji moći će se “provozati bananom“ po Kupi i uživati u drugim vodenim, zabavnim sadržajima.
Ovogodišnje Kupske noći u znaku su dobivene titule grada Siska – Europski grad sporta 2019., a sportski sadržaji programa upotpunjeni su neizostavnim vatrometom te koncertima poznatih izvođača, sisačkog vokalnog ansambla LIPE i popularne klape Rišpet.
PROGRAM (Sva događanja organiziraju se na Šetnici Slave Striegla, osim ako nije drugačije navedeno)
Petak, 30.08.
14:30 – Star film fest, organizator Kino klub Sisak, Produkcija filmske glazbe, radionica Magda Mas – Kazalište 21
15:00 – Star film fest, Acoustic jam session, Kazalište 21
15:30 – Star film fest, Projekcija filmova, Kazalište 21
16:00 – Kupska alka (suorganizator: UDVDR HR, Ogranak Sisak, klub Vrbina)
20:00 – „Životinjska izložba“, autor: Denis Krašković, otvorenje – Gradska galerija Striegl, organizator: Gradska galerija Striegl
– Puštanje lampiona
21:00 – Koncert VA LIPE, brod Biokovo
22:00 – Star film fest, koncert Elemental, Kazalište 21
Subota, 31.08.
09:00 – Star film fest, Jutarnji pozdrav suncu, Kazalište 21
09:30 – Star film fest, projekcija filma Pčelica Maja, Kazalište 21
10:00 – Radionice za djecu, Šetnica Slave Striegla
10:30 – Star film fest, Slackline radionica, Kazalište 21
15:00 – Šikljada, Šetnica Slave Striegla (suorganizator: Udruga lađara Sisak)
17:30 – Aero show, Šetnica Slave Striegla (suorganizator: Aeroklub Sisak)
19:30 – Šikljada
21:00 – Završna svečanost, dodjela nagrada pobjednicima Kupske alke i Šikljade
– Vatromet
– Koncert Klape Rišpet, brod Biokovo
23:00 – Star film fest, Dj Valter Gross, Kazalište 21
Nedjelja, 01.09.
10,00 – Predstava za djecu, Šareni svijet, Šetnica Slave Striegla
10,30 – Ženski renesansni šahovski turnir, Šahovsko društvo Sisak, Brod Biokovo
11,00 – Šetnja preko Kupe ( hodanje po užetu, SkLine )
13:00 do 18:00 – sportovi na vodi za posjetitelje (suorganizator: Nemo Adria, Zagreb), Šetnica Slave Striegla