Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

SMŽ

Od početka epidemije u našoj županiji oboljele su 5942 osobe – aktivnih slučajeva je 981

Ukupno preminulih je 77

Ukupno preminulih je 77

O epidemiološkoj situaciji na području županije  bilo je riječi  na danas održanoj tiskovnoj konferenciji županijskog stožera. Župan Ivo Žinić

 

 

Zahvalio je sugrađanima, posebno mladima koji poštuju epidemiološke mjere.

 

 

Na današnjoj sjednici nisu razmatrane dodatne epidemiološke mjere, izvijestio je načelnik Stožera civilne zaštite dr.sc. Roman  Rosavec

 

 

Načelnik PU sisačko-moslavačke Luka Pešut izvjestio je o nadležnostima ove uprave, a u vezi aktivnih mjera uz epidemiju koronavirusa

 

 

Od početka epidemije na području naše županije do sada je oboljelo 5942 osobe, istaknuo je ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo SMŽ dr. Inoslav Brkić

 

 

Dr. Brkić dodaje

 

 

Do sada je oboljelo 578 učenika školske dobi od 7 do 19 godina, što je 9,7 % od ukupnog broja oboljelih.

Situacija u OB Sisak je ozbiljna, turbulentna, promijenjiva iz sata i sat, ali još uvijek kontrolirana, rekao je na današnjoj tiskovnoj konferenciji ravnatelj ove ustanove, mr. sc.Tomislav Dujmenović, dr. med.

 

 

Dobra je koordinacija sa svim zdravstvenim ustanovama u županiji, ali i ustanovama izvan županije , kao i dobra koordinacija s Ministarstvom zdravstva. Bolnica ima 408 kreveta, a trenutno je pripremljeno ukupno 120 kreveta za Covid pacijente, 12 respiratora, ističe ravnatelj Dujmenović.

Dodajmo, kako uskoro započinje i drive –in testiranje, u nabavci su tri kontejnera kako bi se omogućili adekvatni uvjeti i građanima i zdravstvenim djelatnicima, dodaje dr. Brkić. Inače na mjesečno razini u našoj županiji prosječno se testira na SARS-CoV-2 virus oko 6 i pol tisuća obrisaka.

 

IMG_0038

IMG_0035

IMG_0027IMG_0030IMG_0024


 

Više vijesti

Copyright © 2024 RSMinfo.hr Sva prava pridržana.