Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

KULTURA

Razmirisani “Noćni jasmin” Gorana Gatalice predstavljen u Novskoj

Suvremeni hrvatski pjesnik Goran Gatalica sinoć je, uz prekrasan miris i okus čaja od jasmina, novljanskoj publici predstavio svoju višejezičnu zbirku haiku poezije „Noćni jasmin“.

Goran Gatalica globalna je haiku zvijezda, što potvrđuju i mnogobrojne prestižne internacionalne nagrade, a poznavatelji i ljubitelji haiku poezije ga iznimno poštuju i cijene. Očaran je japanskom kulturom iz koje i vuče silnu inspiraciju potrebnu za postizanje ovako uspješnog pothvata. Kao posebna gošća o knjizi haiku pjesama “Noćni jasmin” nadahnuto je govorila jedna od urednica knjige i sama haiku pjesnikinja Geethanjali Rajan iz Indije.

U predstavljanju zbirke sudjelovale su profesorice Mirjana Lončar i Andreja Puškaš, kao i učiteljica i haiku pjesnikinja Jasna Popović Poje koje su svojim inspirativnim riječima upotpunile ovu lijepu pjesničku večer, a Martina i Ivan Golub glazbom (harmonika i flauta) su dočarali promjene godišnjih doba.

Više vijesti

KULTURA

Na dan 22. veljače slavimo Dan hrvatske glagoljice i glagoljaštva. Hrvatska glagoljica povijesno je hrvatsko pismo, jedan od nezaobilaznih simbola nacionalnoga identiteta i višestoljetne...

KULTURA

Narodna knjižnica i čitaonica Lekenik otvorena je 16. veljače 2009. godine. U svom prostoru ima odjel za djecu, odjel za odrasle i odjel multimedije....

KULTURA

Načelnik Općine Lekenik potpisao je četiri ugovora o financiranju javnih potreba u kulturi sa korisnicima s području Općine: HKUD Poculica iz Letovanića, KUD Preslica...

KULTURA

„Ponosni smo na naše udruge koje svojim djelovanjem čuvaju našu kulturu, baštinu i tradiciju te potiču stanovnike na uključivanje u društveni život naše županije....

Copyright © 2024 RSMinfo.hr Sva prava pridržana.