Ovaj projekt provodi nevladina organizacija HERMES (Hrvatska edukacijska i razvojna mreža za evoluciju sporazumijevanja) u suradnji s udrugom „Kuća Anne Frank“ iz Amsterdama, a u Popovaču je stigla inicijativom nastavnice povijesti Manuele Kujundžić.
Izložba je obuhvaćena na 30-ak panela koji govore o detaljima života židovske djevojčice i njezine obitelji tijekom Drugog svjetskog rata. Anne Frank je djevojčica koja je u cijelom svijetu prepoznata kao simbol dječje žrtve holokausta. Početkom okupacije Hitlerovih nacista, obitelj Frank seli u tajno skrovište, gdje Anne tijekom dvije godine piše dnevnik, a čiji je zapis posljednji put zabilježen u kolovozu 1944.
Otkriveno je skrovište u kojem se s obitelji skrivala, petnaestogodišnja Anne umire u logoru, a jedini preživjeli član obitelji je Otto Frank, njezin otac, koji je i objavio dnevnik.
Izložba se najviše želi približiti učenicima, potičući ih da razmišljaju o Anni, kako je živjela i kroz što je prolazila tijekom rata, da aktualiziraju teme poput progona, diskriminacije, ali i činjenicu što nam predstavlja sloboda, demokracija i jednakost.