Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

VIJESTI

Na mjesečnoj razini nezaposlenost u našoj županiji smanjena je za 5,2 posto

Prema podacima Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Područnih ureda u Sisku i Kutini, na kraju veljače ove godine u našoj županiji bile su registrirane 6443 nezaposlene osobe. Na mjesečnoj razini nezaposlenost je smanjena za 5,2 posto, dok je na godišnjoj razini nezaposlenost niža za 8,7 posto.

Od ukupnog broja registriranih nezaposlenih osoba u Sisačko-moslavačkoj županiji, najveću nezaposlenost i dalje ima Sisak gdje posao traži 1546 osoba, potom Kutina gdje je bez posla 888 osoba, dok u Petrinji posao traži 731 osoba. Najmanju nezaposlenost ima Općina Majur gdje je bez posla 56 osoba. U usporedi s istim mjesecom lani, evidentirana nezaposlenost je smanjena u 15 gradova i općina, a najveće smanjenje od 45,3 posto zabilježeno je u Martinskoj Vesi. Evidentirana nezaposlenost je povećana u četiri grada i općine, a najveće povećanje zabilježeno je u Hrvatskoj Kostajnici za gotovo 45 posto.

Tijekom veljače ove godine u evidenciju nezaposlenih novoprijavljeno je 496 osoba, od čega 326 osoba izravno iz radnog odnosa. Najviše je osoba došlo iz prerađivačke industrije. Iz evidencije nezaposlenih izašlo je 847 osoba, od čega je zaposleno njih 617. Najviše osoba zaposleno je u djelatnosti javne uprave i obrane.

Više vijesti

Popovača

U ponedjeljak, 27. studenog 2023. godine, Neuropsihijatrijsku bolnicu “dr. Ivan Barbot Popovača” posjetio je župan Sisačko-moslavačke županije Ivan Celjak sa suradnicima. Obišao je Polikliničke...

SMŽ

Župan Ivan Celjak je na svečanosti „Ponos Sisačko-moslavačke županije za sportska postignuća“, koja je održana u prostoru sisačkog restorana Cocktail 2, uručio 169 pojedinačnih...

OBNOVA

U petak, 24. studenog 2023. godine, Sisak je posjetio ministar zdravstva Vili Beroš te je zajedno sa županom Ivanom Celjakom i suradnicima obišao gradilišta...

VIJESTI

U sklopu projekta asanacije bunara, predstavnici Hrvatskog Crvenog križa i tvrtke Coca-Cola Adria posjetili su sela u okolici Gline gdje je većina bunara u...

Copyright © 2023 RSMinfo.hr Sva prava pridržana.