Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

Novska

[FOTO] U Novskoj održan investicijski forum Lider invest

U Poduzetničkom inkubatoru Sisačko-moslavačke županije PISMO 2 u Novskoj, u četvrtak, 4. svibnja 2023. godine održan je investicijski forum Lider invest u organizaciji poslovnog tjednika Lider. Cilj foruma, koji se održava u cijeloj Hrvatskoj, je promicanje proizvodnih investicija koje otvaraju nova radna mjesta, povećavaju izvoz i stvaraju dodanu vrijednost. Organizatori ističu kako su Novska i gaming inkubator PISMO odabrani zbog razvoja gaming industrije. Istaknuo je to i zamjenik župana Mihael Jurić koji je rekao kako su Novska i Sisačko-moslavačka županija u ovom trenutku centar najbrže rastuće svjetske industrijske grane – industrije videoigara.

„Danas smo ovdje u Novskoj gdje promoviramo gaming industriju. Poduzetnici su naše bogatstvo, ljudi koji sami zarađuju svoje plaće i temelj su gospodarstva svake županije pa tako i naše županije. Sisačko-moslavačka županija, u suradnji s Hrvatskom bankom za obnovu i razvoj, pomaže svojim poduzetnicima subvencijom kamata na poduzetničke kredite“, rekao je Jurić.

U uvodnom dijelu foruma Lider invest obratili su se još i predsjednik Županijske gospodarske komore Sisak Tihomir Babić i gradonačelnica Novske Marija Kušmiš.

Poduzetnicima su predstavljene mogućnosti financijske podrške HBOR-a, a o preprekama za stvaranje pozitivnog investicijskog okruženja, ali i o tome kako ukloniti te prepreke na panel-raspravi govorili su vlasnici i direktori tvrtki s područja naše županije.

Sisačko-moslavačka županija u ovom trenutku je jedna od najperspektivnijih mjesta za investitore s obzirom na regionalnu kartu potpora i povrat investicije koji se može ostvariti, kao i niz drugih pogodnosti za novo otvaranje tvrtki, ali i zapošljavanje radne snage u postojeće tvrtke.

Više vijesti

VIJESTI

Sisačkom Ircu, Da Vinciju, sutra je osam godina. Irski je vučji hrt, pasmina je to stara više od 200 godina, zaštitni znak je i...

SMŽ

Prije početka 21. sjednice Županijske skupštine na kojoj su vijećnici usvojili Prijedlog Proračuna SMŽ za 2024. godinu, župan Sisačko-moslavačke županije javno je predstavio temeljni...

Popovača

U ponedjeljak, 27. studenog 2023. godine, Neuropsihijatrijsku bolnicu “dr. Ivan Barbot Popovača” posjetio je župan Sisačko-moslavačke županije Ivan Celjak sa suradnicima. Obišao je Polikliničke...

SMŽ

Župan Ivan Celjak je na svečanosti „Ponos Sisačko-moslavačke županije za sportska postignuća“, koja je održana u prostoru sisačkog restorana Cocktail 2, uručio 169 pojedinačnih...

Copyright © 2023 RSMinfo.hr Sva prava pridržana.