Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

Sisak

FOTO | Gradonačelnik Orlić: Segesta je jedan od tri simbola grada Siska, Siščani su ponosni na vas

Povodom plasmana HNK Segeste u SuperSport Prvu nogometnu ligu, u Gradskoj vijećnici Grada Siska održan je prijam za igrače, stručni stožer i upravu kluba kojem su nazočili gradonačelnik Domagoj Orlić, zamjenica gradonačelnika Sanja Mioković, predsjednik Zajednice sportskih udruga grada Siska Davor Ivić i ravnatelj Športsko-rekreacijskog centra Sisak Denis Hotić.

U godini kada HNK Segesta obilježava 120 godina postojanja, plasman u viši rang natjecanja predstavlja još jednu veliku potvrdu bogate tradicije i važnog mjesta koje najstariji nogometni klub u Hrvatskoj ima u hrvatskom nogometu. Segesta je dva kola prije završetka prvenstva osigurala ulazak u SuperSport Prvu nogometnu ligu, čime je nastavila uspješnu sportsku priču Siska.

Trener Segeste Damir Milinović:

Segesta će u subotu, 23. svibnja na domaćem terenu odigrati prvenstvenu utakmicu protiv Hrvatskog Dragovoljca kada pobjedom može potvrditi naslov prvaka SuperSport Druge nogometne lige, a u srijedu 27. svibnja na redu je finale Kupa protiv Moslavine.

Kapetan Luka Kožić:

Nekadašnji prvotimac, danas pomoćni trener Viktor Špišić:

Segestin golman Filip Holjevac, rođen 2007. godine, o protekloj sezoni:

Predsjednik sisačke Stare dame, Marko Medarić, zahvaljuje Gradu Sisku na podršci:

Gradonačelnik Domagoj Orlić istaknuo je kako uspjeh Segeste ima posebno značenje za Sisak te naglasio da je riječ o klubu koji je jedan od prepoznatljivih simbola grada i sisačkog sporta:

Govoreći o daljnjem razvoju sporta u Sisku, gradonačelnik je naglasio kako Grad ulaže u sportsku infrastrukturu i stvaranje kvalitetnijih uvjeta za sportaše i rekreativce.

Među važnijim projektima istaknuo je i projekt uređenja stadiona NK Metalac, kojim su predviđeni radovi na uređenju glavnog i izgradnji pomoćnog terena, uređenje svlačionica te okoliša s novim parkirališnim mjestima i hodnim stazama. Vrijednost radova iznosi 505.578,13 eura s PDV-om. Ministarstvo turizma i sporta osiguralo je 253.066,73 eura dok će preostali iznos biti osiguran u Gradskom proračunu.

Podršku razvoju sporta i nogometa u Sisku pruža i Sisačko-moslavačka županija kroz program Centra izvrsnosti u sportu, usmjeren na razvoj mladih sportaša, stručnu podršku trenerima i jačanje sportskih kolektiva, među kojima važno mjesto zauzima i HNK Segesta.

„Uz snažnu podršku Grada Siska i Sisačko-moslavačke županije te kontinuirana ulaganja u klub stvaraju se preduvjeti za povratak Stare dame tamo gdje i pripada, u najviši rang hrvatskog nogometa. Ovaj uspjeh još je jedna potvrda koliko su suradnja lokalne i regionalne razine, Zajednice sportskih udruga i sportskih klubova važni za razvoj sporta u Sisku i stvaranje novih sportskih uspjeha“, poručio je gradonačelnik.

Više vijesti

VIJESTI

Planirani projekti novih industrijskih farmi i klaonica peradi u Hrvatskoj otvaraju ozbiljnu raspravu o smjeru razvoja poljoprivrede, prehrambenoj sigurnosti i održivosti ruralnih područja. Takvi...

Sisak

Grad Sisak je u srijedu, 03. lipnja, dan uoči Dana grada i blagdana sv. Kvirina obilježio svoj dan i blagdan svoga nebeskog zaštitnika. Svečano...

SMŽ

U sklopu projekta „U korak sa STEM- om“ SF.2.4.06.04.0066, u prostorima Osnovne škole Zorke Sever (Kolodvorska ulica 36, Popovača) održat će se PUB kviz....

OBNOVA

Nova stambeno-poslovna zgrada sa 144 stana i 10 poslovnih prostora u Ulici Hrvatskog narodnog preporoda u Sisku, najveći je projekt obnove nakon potresa, a...

Copyright © 2026 RSMinfo.hr Sva prava pridržana.