U Lekeniku je, u organizaciji Društva žena Lekenik, održana 3. revija narodnih nošnji pod nazivom “Mili bože, al’ sam lepa”. U tri kategorije i to: djevojčice, djevojke i udate žene (sneje) predstavilo se ukupno dvadeset natjecateljica.

Uvodno je sve sudionike pozdravila Ivana Koprivnjak, predsjednica Društva žena Lekenik izrazivši zadovoljstvo što je svake godine sve više prijava za ovu reviju kojoj je cilj ukazati na bogatstvo narodnog ruha, ne samo na području Općine Lekenik, nego i drugih područja Sisačko-moslavačke županije.

Reviju je otvorio načelnik Općine Lekenik Božidar Antolec pohvalivši entuzijazam i ljubav prema tradicijskoj baštini Društva žena Lekenik, koje su se i ove godine potrudile reviju dignuti na još višu razinu.

Predstavljanje natjecateljica u sve tri kategorije ocjenjivale su i ove godine Slavica i Lana Moslavac koje su pohvalile ovu vrijednu priredbu na kojoj se iz škrinja izvlače predivni primjerci tradicijskog ruha koje fotografiranjem ostaje zabilježeno za buduće naraštaje.

Najopremljenije i najcjelovitije tradicijsko ruho nosile su: Elena Žugaj, kategorija djevojčica; Sara Marija Đurašin u kategoriji djevojaka i Irena Šapić u kategoriji sneja.

U kulturno-umjetničkom dijelu programa predstavio se KUD „Preslica” Pešćenica, a uvodno je prikazan i dokumentarni film s prethodne dvije revije.











Fotografije: Slavica i Lana Moslavac/ Mario Gorenc/ Društvo žena Lekenik



