Baćin, malo mjesto na području općine Hrvatska Dubica, mjesto je jednog od najvećih zločina nad civilima tijekom agresije na Republiku Hrvatsku.
U listopadu 1991. srpske okupacijske vlasti su sastavile popis preostalih Hrvata u dubičkom kraju te im zapovjedile da se 20. listopada 1991. okupe u vatrogasnim domovima u Hrvatskoj Dubici i Cerovljanima. Većina je poslušala, dok su neki privedeni na silu. Svi su bili civili, uglavnom starice i starci te bolesne osobe. Sutra, 21. listopada 1991. odvezeni su u Baćin, na lokaciju Skelište, gdje su ih milicioneri i vojnici SAO Krajine poubijali iz automatskih pušaka. Procjenjuje se da su tada ubijene 74 osobe, od čega je 56 zakopano bagerom a ostali bačeni u Unu.
Nakon vukovarske Ovčare, najveća masovna grobnica žrtava iz Domovinskog rata u Republici Hrvatskoj je Skelište u Baćinu.
Počast žrtvama odana je kod spomen-obilježja „Golubica“ i kod spomenika pored crkve Svih svetih u Baćinu.
Izaslanica predsjednika Hrvatskog sabora Gordana Jandrokovića bila je saborska zastupnica, gradonačelnica Petrinje Magdalena Komes, a izaslanik predsjednika Vlade RH Andreja Plankovića državni tajnik u Ministarstvu hrvatskih branitelja Zlatan Bašić.
„Vrijeme prolazi, a sjećanja ostaju. I svaki put kad se prisjećamo naših najmilijih koji nisu s nama, prisjećamo se sretnih i radosnih trenutaka,“ rekao je u svom obraćanju sisačko-moslavački župan Ivan Celjak i nastavio: „A onda dođu suze, same, nepozvane. I javi se osjećaj praznine. Praznine koju nitko nikada nije i nitko nikada neće popuniti. I danas je dopušteno pustiti suzu za naše bake, djedove, očeve, majke, braću, sestre, za našu djecu, jer svaki ubijeni civil i svaki ubijeni hrvatski branitelj u Domovinskom ratu, nečije je dijete. A oni će živjeti s nama sve dok su u našim sjećanjima i dok govorimo o njima.“
Sjećanje na žrtve bezumlja u Baćinu nastavljeno je svetom misom za poginule i nestale u Domovinskom ratu u crkvi Presvetog Trojstva u Hrvatskoj Dubici.