Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

VIJESTI

Topusko proslavilo Dan općine i blagdan sv.Vida

Razvoj Topuskog važan za ukupan razvoj naše županije

Razvoj Topuskog važan za ukupan razvoj naše županije

Svečanom sjednicom Općinskog vijeća , općina Topusko obilježila je u nedjelju, 14. lipnja dan svoje općine i blagdan zaštitnika sv. Vida.

 

povelja 2

Ova je godina gospodarski i financijski puno bolja, rekao je načelnik općine Vlado Muža , podsjetivši na prošlogodišnje poplave na području ove općine. Elementarna nepogoda poplava nanijela je, prema procjeni štetu, u iznosu od 3,7 milijuna kuna, a u općinski proračun je temeljem te procjene uplaćeno samo 125 tiusća kuna naknade

Općinski načelnik izdvojio je i projekt kojeg općina provodi u suradnji sa sisačko-moslavačkom reazvojnom agencijom SIMORA

 

Na svečanoj su sjednici dodijeljene i prigodne nagrade zaslužnim udrugama i pojedincima. Tako je Hrvatsko amatersko kulturno-umjetničko društvo Topusko nagrađeno poveljom za 40 godina uspješnog djelovanja te aktivno učešće u promidžbi, očuvanju i razvoju kulturno-umjetničkog amaterizma na području općine. Predsjednik i osnivač društva Zvonimir Muža, koji je pak nagrađen svečanom zahvalnicom za dugogodišnje vođenje ovog društva, istaknuo je kako je kroz 40 godina kroz društvo prošao velik broj ljudi. Danas ono broji 48 članova od kojih je 38 aktivno, a ova nagrada Općine im jako puno znači kao priznanje za dosadašnji rad, ali i poticaj za dalje…

Povelju za dugogodišnji rad u odgoju i obrazovanju na području Općine Topusko dobila je i Dragica Bajić, dok su svečane zahvalnice uručene Željku Rukavini za dugogodišnje uspješno vođenje te izniman doprinos humanitarnom radu Crvenog križa Topusko i Steli Banović, učenici 7. Razreda OŠ „Vladimir Nazor“, za najbolji uspjeh u školskoj godini 2014/2015.

naslov (1)

 

Topusko je bitna općina u našoj županiji , posebno zbog Lječilišta i Top termi rekao je Župan Ivo Žinić koji je također nazočio svečanoj sjednici

No za kvalitetne i dobre rezultate potrebna je suradnja, posebno ona politička, rekao je Žinić

 

povelje

Sjednici su nazočili načelnici općina u Karlovačkoj županiji, načelnik općine Velika Kladuša (BIH), a uz župana Sisačko-moslavačke županije Dan općine Topusko došli su čestitati i gradonačelnik Novske Vlado Klasan i gradonačelnik Gline Milan Bakšić.Na svečanost je pozvana i zastupnica u EU parlamentu Marijana Petir, koja zbog ranije preuzetih obveza nije mogla nazočiti, no nazočio je, u njezino ime, Dražen Pejaković.

DSC_0165

 

 

Nakon sjednice održana je združena pokazna vježba DVD-a Topusko i CZ  općine Topusko, te folklorni susreti u kojima su sudjelovali HAKUD Topusko, KUD Matija Gubec iz Karlovca, KUD Antun Klasinc iz Lasinje i KUD Tono Hrovat iz Velike Kladuše.

P1060706

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Više vijesti

Copyright © 2024 RSMinfo.hr Sva prava pridržana.