Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

VIJESTI

Svečana sjednica u povodu Dana Općine Hrvatska Dubica

Općina Hrvatska Dubica prva je oslobođena općina u našoj županiji u VRA Oluja, rekao je Mateljak

Općina Hrvatska Dubica prva je oslobođena općina u našoj županiji u VRA Oluja, rekao je Mateljak

Povodom obilježavanja Dana Općine Hrvatska Dubica održana je svečana sjednica Općinskog vijeća. Područje općine Hrvatska Dubica obuhvaća 5 naselja u kojima živi oko 2 100 stanovnika dok veličina općine iznosi 131 km2. Unatoč gorućem problemu depopulacije, općinske vlasti ipak pronalaze sredstva za nove investicije, rekao je načelnik Općine, Tomislav Mateljak:

 

 

Općina Hrvatska Dubica prva je oslobođena općina u vojno redarstvenoj akciji Oluja u Sisačko-moslavačkoj županiji i to od strane pripadnika 125. Domobranske pukovnije Novska te pripadnika redarstvenih snaga MUP-a.

Iako površinom jedna od manjih, radi se o važnoj općini u našoj županiji, rekao je sisačko-moslavački župan Ivo Žinić te je istaknuo kako županija nastoji pomoći Općini :

 

 

Prije svečane sjednice Općinskog vijeća položeni su vijenci i zapaljene svijeće kod središnjeg križa na mjesnom groblju dok je u Kapeli Blažene Djevice Marije održana Sveta misa za sve poginule i nestale u Domovinskom ratu.

 

SAM_0675SAM_0673

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Više vijesti

Copyright © 2024 RSMinfo.hr Sva prava pridržana.