Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

VIJESTI

Oko 270 članova HNS-a iz Pounja napustilo stranku

Članovi iz Hrvatske Kostajnice,Dvora i Majura podršku daju nezavisnom Darinku Dumboviću

Nakon izlaska petrinjskog gradonačelnika Darinka Dumbovića i osamstotinjak članova petrinjske podružnice iz stranke HNS- Liberalni demokrati , stranku je napustilo i oko 270 članova iz Pounja – Hrvatske Kostajnice, Dvora i Majura.O tome su na konferenciji za novinare održanoj u petak u Petrinji izvijestili uskoro bivši predsjednici podružnica HNS-a iz Majura – Miroslav Samardžić, iz Dvora- Stevo Bijelić i Andrej Madouš iz Hrvatske Kostajnice.Jednoglasno su izrazili podršku Darinku Dumboviću koji je rekao:

„Danas je poseban dan nakon što sam prije nekoliko dana donio odluku da postanem nezavisan.Iz naše petrinjske podružnice javilo mi se jako puno ljudi i došlo je do onog rezultata koji smo objavili – da je više od 800 članova HNS-a istupilo iz petrinjske podružnice.Ono što me veseli i čime sam zadovoljan, prije svega, kao čovjek i suradnik koji je dugi niz godina bio stranački kolega s prijateljima iz Dvora, Hrvatske Kostajnice, Majura, a mogu reći i iz Kukuruzara što,kad su mi se javili i kad smo se našli, nije bilo dileme da meni daju potporu i da se žele na neki način uključiti u ovo što radim“.

Dumbović je podsjetio da je svojedobno, kada je bio predsjednik županijske organizacije HNS-a ostavio iza sebe 2700 članova.

„Kada sam preuzeo vođenje organizacije bilo je 950 članova, što znači da sam 1800 članova doveo i imali smo sve organizacijske oblike. Ovo daje poruku da se ja nisam bavio politikom 25 godina u stranci.Ja sam u Hrvatskoj narodnoj stranci radio i stvarao dobro okruženje s ljudima koji danas dragovoljno pristupaju upravo onome za što se borimo u ovom kraju“.

O razlozima izlaska iz HNS-a,prelasku u nezavisne i potpori članova iz Pounja Darinku Dumboviću govorio je Andrej Madouš, dosadašnji predsjednik HNS-a Hrvatske Kostajnice.

„Zadužen sam ispred Pounja, da tako kažem, da iznesem mišljenje velike većine članova,uskoro bivših članova HNS-a koji su izrazili uvjerenje kako je vrijeme da se na terenu dogode određene promjene.Mi već dvadeset godina nakon rata živimo u tim krajevima i već dvadeset godina u te se krajeve ne ulažu ništa. Promijenilo se cijelo čudo vlada.Kad prođete od Petrinje pa do Dvora na Uni kao da je jučer rat prestao.Imali smo jako puno vjere u ovu sadašnju Vladu da će se nešto promijeniti, jer na koncu konca, stranka je bila glavni partner u ovoj Vladi, imali smo jake resore, jake ministre, očekivali smo da će to i običan narod u ovim našim krajevima cijele Banovine i Pounja napokon osjetiti u pozitivnom smislu, međutim nije se dogodilo ništa”, rekao je Madouš.

„Jedan od razloga izlaska iz HNS-a i podrške Dumboviću je i taj što s područja naše županije, pogotovo s ovog područja Banovine već dvadeset godina iz naše stranke u Saboru ne sjedi nitko“, kaže Madouš.

„Iz tog razloga, ljud iz podružnica Hrvatske Kostajnice, Dvora i Majura su odlučili dati potporu nezavinskom kandidatu Darinku Dumboviću.Prepoznali smo njegov rad i kroz stranku i kroz njegovo djelovanje kao gradonačelnika Petrinje, koja je u ovom dijelu Hrvatske najveće gradilište.Ne zahvaljujući ministarstvima, nego zahvaljujući znanju, radu, kvaliteti i predanosti gospodina Dumbovića i njegovih suradnika u privlačenju novca iz EU fondova.Petrinja je jedini grad u kojem se nešto radi i gradi, u kojem se obnavlja i koji nudi perspektivu svojim stanovnicima i putem poticaja i kroz eko proizvodnju.Zasebna priča je i stav gospodina Dumbovića oko nuklearnog otpada i moguće lokacije odlagališta na Trgovačkoj gori.Nama koji živimo uz rijeku Unu taj otpad ne treba…Smatramo da je Dumbović idealna osoba koja će zastupati interese kako grada Petrinje tako i kompletne ove regije i cijele županije.Mi smo na ovom području gospodarski i prometno izolirani.Nadamo se da će opcija koju će zastupati Dumbović osigurati barem brzu cestu do Petrinje jer je to temeljna stvar za razoj ovog kraja…Dok god u Saboru budu sjedili ljudi koji ne žive na ovom području, neće se puno ni brinuti za njega“, poručio je Madouš.

Darinko Dumbović, komentirajući svoju sada već bivšu stranku, rekao je kako njezina županijska organizacija postoji samo na papiru.

„Ona više ne postoji i sve odluke koje bi eventualno donijela nisu pravovaljane. Nema kvoruma Predsjedništva i može samo doći do raspuštanja, a Goran Beus Richembergh može biti stečajni upravitelj Hrvatske narodne stranke – Liberalni demokrati u našoj županijskoj organizaciji.”

Dumbović koji će na predstojećim parlamentarnim izborima biti nezavisni kandidat na listi Čačićevih Reformista i Josipovićeve Naprijed Hrvatska, najavio je kako će se,ukoliko prođe u Hrvatski sabor, zalagati za brzu cestu do Banovine,protiv odlaganja nuklearnog otpada na Trgovskoj gori te rješavanju problema Hrvata iz BiH naseljenih na ovom području.

„Ja sam uvijek bio uz narod i očekujem potporu naroda“, zaključio je Dumbović.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Više vijesti

Copyright © 2024 RSMinfo.hr Sva prava pridržana.