Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

VIJESTI

Sisački Odjel radiologije prvi u Hrvatskoj dobio novi endostup

Uređaj vrijedan 1,4 milijuna kuna višestruko koristan – kraće liste čekanja, manje doze zračenja…

Uređaj vrijedan 1,4 milijuna kuna višestruko koristan – kraće liste čekanja, manje doze zračenja...

Na Odjelu radiologije sisačke Opće bolnice „Dr.Ivo Pedišić“  danas je svečano u rad pušten novi dijagnostički uređaj, tzv. endostup vrijedan 1,4 milijuna kuna.

BOLNICA 3

„Danas je za nas jako lijep dan.Dobili smo jedan uređaj koji je vrlo vrijedan i poslužit će za dijagnostiku i liječenje naših pacijenata u županiji kojoj gravitira skoro 200 tisuća ljudi.Uređaj je najnovija tehnologija i koristit će se u punom kapacitetu, od jutra do navečer.Ekipirani smo jako dobro – imamo vrlo vrijedne i dobre radiologe.Želja ljudi koji rade na ovom Odjelu je da zapravo uopće nema lista čekanja i da naši ljudi koji ovdje žive dobiju najbolju zdravstvenu skrb“, rekao je dr. Miroslav Dubovečak, sanacijski upravitelj Bolnice.

„Ovo je vrhunski uređaj koji se u zemljama zapadne Europe koristi u vrhunskim klinikama.Njegova velika prednost je u tome što u vrlo kratkom vremenu može snimiti veći broj bolesnika uz istovremeno smanjenje doze zračenja, što je nama radiolozima izuzetno važno“, rekao je liječnik Dejan Čanak, zamjenik voditelja Odjela radiologije, pojasnivši u koje će se svrhe ovaj uređaj koristiti:

 

 

„Ovaj uređaj, prvi je tog tipa u Republici Hrvatskoj, na što smo vrlo ponosni. Na dnevnoj osnovi, njime se pregleda se između 200 i 250 pacijenata, što, ako se u obzir uzmu hitne ambulante, na mjesečnoj osnovi, čini više od sedam tisuća bolesnika.Na taj način skraćuju se liste čekanja, pruža se vrhunska skrb žiteljima naše županije i sve to uz sniženu dozu zračenja.Ovime želimo privući u našu bolnicu i žitelje drugih županija, jer imamo vrhunske ljude,vrhunsku dijagnostiku, vrhunske radiologe, vrhunske inženjere medicinske radiologije“, poručio je Čanak.

BOLNICA 2

„Sredstva za nabavku uređaja osigurala je Sisačko-moslavačka županija iz decentraliziranih sredstava u iznosu od dva milijuna kuna, koliko je dano za poboljšanje zdravstvene zaštite, od čega je 1,4 milijuna kuna utrošeno za ovaj uređaj, dok je ostatak utrošen za druge potrebe”, rekao je danas župan Ivo Žinić na svečanom puštanju u rad novog endostupa.

 

 

„Drago mi je što prvi u Hrvatskoj imamo jedan takav uređaj visoke tehnologije“,kaže župan:

 

 

„To je samo prvi korak prema unaprijeđenju kvalitete zdravstvene zaštite u našoj županiji…Ova županija i ova bolnica, koja je bila i ratna bolnica i imala veliku ulogu u zbrinjavanju ranjenika i branitelja u Domovinskom ratu to zaslužuju“, rekao je župan Žinić zahvalivši sanacijskom upravitelju i svim djelatnicima bolnice na svemu što čine za unaprijeđenje zdrastvenog standarda.

BOLNICA

Sanacijski upravitelj dr. Miroslav Dubovečak dodao je kako su transparentnom javnom nabavom uštedjeli državi puno novca.Od ostatka novca od 2 milijuna kuna koje im je proslijedila Županija, kupili su i kirurški endostup vrijedan 388 tisuća kuna s PDV-om.Dubovečak je najavio kako i u narednom periodu sisačka bolnica planira nabaviti još nekoliko vrlo vrijednih uređaja koji će unaprijediti zdravstvenu zaštitu stanovnika Sisačko -moslavačke županije.

 

 

Župan Žinić potvrdio je kako će Županija i dalje nastaviti pomagati u nabavci novih uređaja za bolnicu, a već sljedeće godine bi to trebao biti uređaj za magnetsku rezonanciju.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Više vijesti

Copyright © 2024 RSMinfo.hr Sva prava pridržana.