Hej, tražiš nešto?

SPORT

Leonid Čimbur otrčao “Mali maraton Nin – Zadar”

Čimbur potvrdio 1. mjesto u svojoj kategoriji u Hrvatskom cestovnom kupu

U Zadru je održan 33. “Mali maraton Nin – Zadar” dužine 17 kilometara, ujedno i zadnja utrka u Hrvatskom cestovnom kupu na kojoj je nastupio kutinski maratonac Leonid Čimbur i na najljepši način završio sezonu.

Po izuzetno lošim vremenskim uvjetima za trčanje ( jaka kiša i vjetar ) među 150 trkača iz više zemalja gdje su prva tri mjesta bila rezervirana za Kenijske trkače, Čimbur se odlično držao i ukupno zauzeo 14. mjesto, a u svojoj kategoriji zauzeo je 1. mjesto osvojivši zlatnu medalju sa vremenom 1 sat i 10 min.

Leonid Čimbur je s ovim rezultatom potvrdio 1. mjesto u svojoj kategoriji u Hrvatskom cestovnom kupu, a u ukupnom poretku će  zauzeti  5. mjesto ispred puno mlađih atletičara. Čimbur je ove sezone otrčao 10 polumaratona i 3 maratona.