Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

KULTURA

Petrinjski “Slavulji” na proslavi svetoga Vlaha

Hrvatsko pjevačko društvo “Slavulj” održalo je svečani koncert u Dubrovniku

Hrvatsko pjevačko društvo "Slavulj" održalo je svečani koncert u Dubrovniku

„Jedan veliki doživljaj za sve nas i za naše pjevačko društvo koje je ovdje pokazalo što su vrijednosti našega grada.“ – rekao je zadovoljno i ponosno Darinko Dumbović, gradonačelnik grada Petrinje, nakon koncerata Hrvatskog pjevačkog društva „Slavulj“ koje su održali tijekom proteklog vikenda u Dubrovniku povodom proslave Svetoga Vlaha.

U suradnji s Dubrovačkom biskupijom Petrinjci su ponovno zapjevali u čast svetom Vlahu, a pratio ih je i podršku dao osobno gradonačelnik Petrinje. Naime, Hrvatsko pjevačko društvo “Slavulj” održalo je svečani koncert pod nazivom “In honorem Sancti Blasii”, u subotu 6. veljače u Katedrali Velike Gospe, a svečanu sv. Misu pjevali su drugi dan, u nedjelju, na istom mjestu. Uz njih nastupili su i Katedralni madrigalisti Dubrovnik, orgulje je svirao vlč. Robert Jakica, kao solist nastupio Mladen Kahlina, a sve pod dirigentskom palicom Margit Cetinić i Josipa degl’ Ivellia.


dubr2


Gradonačelnik Dumbović o koncertima je rekao: „U ova dva nastupa u Katedrali pokazali smo kako i na koji način prezentiramo naš grad i da smo važan dio glazbenih vrijednosti. Nastup uz orgulje i Roberta Jakicu i maestra degl’Ivellia, koji je ovdje kao domaćin uz drage prijatelje vjerujem pokazao sve što je vrijedno hvale.“

No, ovaj posjet Dubrovniku osim u druženju uz pjesmu gradonačelnik je iskoristio i za korisne razgovore i dogovore te dodao: „Imali smo susrete i korisna druženja u gradu.  Za našu djecu i obitelji s puno djece, za deset do petnaest obitelji, od 15.6. do 1.7. dogovorili smo smještaj u župi Dubrovačkoj što nam je ponudio Don Stanko Lasić, katedralni župnik. Ovaj događaj je jedna velika poveznica naša dva grada koji smo u Domovinskom ratu platili ogromnu cijenu i želja je da i dalje kroz jednu dobru suradnju povežemo Dubrovnik i Petrinju i prezentiramo našu baštinu za Svetoga Vlaha, i kao što je rekao velečasni da naše dvije župe Sv. Vlaho i Sv. Lovro treba jače povezati kroz dobre stvari i dobra djela koliko god bili udaljeni jedni od drugih. Veseli me što su koncertima prisustvovali čelnici Dubrovačke i naše županije i što je pokazano veliko poštovanje između dva grada.“  – rekao je gradonačelnik i posebno istaknuo: „Velika hvala članovima Pjevačkog društva „Slavulj“ što su prezentirali petrinjsku glazbenu baštinu.“


 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Više vijesti

Copyright © 2024 RSMinfo.hr Sva prava pridržana.