Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

SMŽ

Predstavljanje u Zagrebu

JU PP Lonjsko polje, Sisačko-moslavačka županija, Projekt Kupujmo lokalno….

JU PP Lonjsko polje, Sisačko-moslavačka županija, Projekt Kupujmo lokalno....

Sisačko-moslavačka županija i JU Park Prirode Lonjsko polje predstavili su se ove subote, 19. ožujka u Zagrebu na središnjem gradskom trgu. Imamo što pokazati, a da je to doista tako potvrđuje velik broj zainteresiranih Zagrepčana i gostiju , rekao je Sisačko-moslavački župan Ivo Žinić

kud

Naša županija je prekrasna, pa je vrijeme otvoriti je prema van i upoznati i druge s njezinim ljepotama i vrijednostima, dodao je župan

zg2

Svoje proizvode izložilo je 12 obiteljsko-poljoprivrednih gospodarstava s područja Sisačko-moslavačke županije, a osim eno-gastronomske i etnološke ponude, pjesmom i plesom su se predstavili i neki od KUD-ova naše županije. Bila je ovo ujedno i jedinstvena prilika da Park prirode Lonjsko polje proslavi 26 godina od proglašenja Lonjskog polja Parkom prirode.Ravnatelj ustanove Ivor Stanivuković

S ovim aktivnostima nastavit ćemo i tijekom  ljetne sezone, dodao je Stanivuković, te posebno naglasio kako ustanova treba biti na usluzi lokalnom stanovništvu  bez kojeg nema turističkog razvoja ovoga područja.

zg8zg6

Gradonačelnik Kutine Andrija Rudić  također se pridružio predstavljanju Županije u Zagrebu i kušao sok od Aronije OPG-a Radočaj iz Kutine

 

smž

Najbolji mladi hrvatski poljoprivrednik u 2015. godini dolazi iz naše županije. Proizvode svoga OPG-a predstavio je i u Zagrebu. Ivan Veselić

 

bandić bolja

Pozdraviti izlagače i organizatore na Trgu bana Josipa Jelačića došao je i domaćin , gradonačelnik Zagreba Milan Bandić

 

Osim ukusnih domaćih specijaliteta mogli su se kušati domaći aperitivi, vino autohtone sorte Škrlet…

zg3zg5

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Više vijesti

Copyright © 2024 RSMinfo.hr Sva prava pridržana.