Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

SMŽ

Talijanski veleposlanik posjetio sisačko-moslavačkog župana

Radni sastanak o potencijalima naše županije

Radni sastanak o potencijalima naše županije

Sisačko-moslavački župan Ivo Žinić sa suradnicima danas je u Velikom kabinetu sjedišta Sisačko-moslavačke županije održao radni sastanak s izvanrednim i opunomoćenim veleposlanikom Talijanske Republike u Republici Hrvatskoj Adrianom Chiodijem Cianfranijem.

„Danas sam upoznao Njegovu ekselenciju s potencijalima kojima raspolaže naša županija, od poljoprivrednih i turističkih potencijala do gospodarskih subjekata“, rekao je župan i dodao:

 

 

Na sastanku je riječ bila i o mogućnosti ponovnog pokretanja proizvodnje tvrtke ABS u Sisku:

 

 

Talijanski veleposlanik izrazio je zadovoljstvo održanim sastankom, rekavši kako su mogućnosti za ulaganje zanimljive Italiji, budući da je Italija prvi gospodarski partner Hrvatske što se tiče investicija i robne razmjene. O mogućnosti ponovnog pokretanja proizvodnje tvrtke ABS, veleposlanik je rekao:

 

 

Veleposlanik je spomenuo još jednu talijansku investiciju:

 

 

Nakon radnog sastanka, župan i veleposlanik zaputili su se u posjet kulinarskom institutu Kul-IN institutu s kojim se, kako je rekao veleposlanik, planiraju suradnje u budućnosti vezane uz gastronomiju.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Više vijesti

Copyright © 2024 RSMinfo.hr Sva prava pridržana.