Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

VIJESTI

Susret stradalnika Domovinskog rata

Na području naše županije 1850 civilnih stradalnika

Na području naše županije 1850 civilnih stradalnika

Stotinjak članova Udruga civilnih stradalnika okupljenih u Zajednicu udruga hrvatskih civilnih stradalnika iz Domovinskog rata Hrvatske boravi tri dana u Selcu na  Sportsko-rekreativnim i kreativnim susretima.

Susreti uključuju i održavanje Sabora zajednice , ali i Aktualni sati tijekom kojeg se pokušavaju dobiti odgovori na pitanja vezana uz problematiku civilnih stradalnika. No,  unatoč pozivima koji su upućeni svima institucijama koje skrbe o civilnim stradalnicima, na žalost nitko se pozivu nije odazvao. Jeli razlog što još uvijek nije formirana nova Vlada, što će vjerojatno doći i do preslagivanja i kadrovskih promjena u resornim ministarstvima, ne znamo, ali smo ponovo zaboravljeni, istaknula je predsjednica Zajednice udruga civilnih stradalnika Julijana Rosandic


julijanaSretni smo što je u Slavonskom brodu izgrađen spomenik „Prekinuto djetinjstvo“, podsjeća Rosandić, a do kraja godine će biti završen i kompletan projektdjurdja


Na području Sisačko-moslavačke županije stradalo je oko 1850 civila, istaknula je predsjednikca udruge civilnih stradalnika Sisačko-moslavačke županije Đurđa GmazTijekom boravka u Selcu održat će se sportska natjecanja u različitim disciplinama, te kreativne radionice.


 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Više vijesti

Copyright © 2024 RSMinfo.hr Sva prava pridržana.